Wycieczka Zagraniczna

Barokowa florencja nad łabą


WYCIECZKA 1-DNIOWA
wkrótce
Program wycieczki

Wycieczka

Zapraszamy poznać malowniczą stolicę Saksonii, ciekawą historię tego miasta, zobaczyć najważniejsze zabytki. W trakcie pobytu zwiedzimy Muzeum Higieny, które prezentuje wystawy z dziedziny nauki, kultury, społeczeństwa, zdrowia i historii. Jedną z głównych wystaw stałych jest wystawa poświęcona człowiekowi – jego cielesności, psychice, seksualności. Za pomocą wielu interaktywnych rekwizytów poznamy nasze najcieplejsze rejony ciała, dowiemy się na ile kuszący jest nasz głos lub rozebrać ludzkie ciało na czynniki pierwsze. Oprócz wystaw stałych mieszczą się tu także wystawy czasowe, poświęcone różnym ciekawym zagadnieniom, jak na przykład: czym jest piękno i jak jest ono postrzegane przez człowieka.  Muzeum przygotowało także odrębną część dla dzieci, w której poznają one sposób funkcjonowania swoich zmysłów.

Przejazd w kierunku Saksonii ( w trakcie przejazdu krótkie postoje sanitarne ).

Przyjazd do Drezna - „Barokowej Florencji północy”, pierwsze spotkanie z miastem -panorama miasta z okien autokaru, przejazd do Muzeum Higieny oraz zwiedzanie ( ok. 3 godz. ), dalej spacer z pilotem po słynnej barokowej Starówce: zwiedzimy m.in. Pałac Królewski Zwinger – arcydzieło sztuki budownictwa, w którym mieści się Galeria Starych Mistrzów za słynnym obrazem Rafaela „Sykstyńska Madonna”. Dalej spacerując zobaczymy „Kamienny Dzwon”- Kościół Frauenkirche, Hofkirche – Kościół Nadworny, ostatnią barokową budowlę w mieście, Residenzschloss – główną rezydencję pałacową elektorów i królów Saksonii, „Zielony Skarbiec”, Fürstenzug - saski "pochód książęcy", przedstawiający dzieje dynastii panującej na 24tys. porcelanowych płytkach; Tarasy Bruhla ( Akademia Sztuk Pięknych ), Plac Teatralny oraz słynny teatr operowy Semperoper.

Czas wolny na ciepły posiłek ( we własnym zakresie ) w centrum miasta, zakup pamiątek

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd autokarem (barek, DVD, wc)
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • wstęp do Muzeum Higieny, Galerii Starych Mistrzów
CENA: DO UZGODNIENIA / INFO w BIURZE
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.